Tek Maçtan Yatmak

İddaa oynadığınızda şansınız yaver giderse  kazanırsınız, şansınız yaver gitmediğinde ise tek maçtan yatabilirsiniz. Tek maçtan yatmak her bahisçinin ve her iddaacının kaderi haline gelmiştir. Eğer son maçınızı canlı izliyorsanız ve kalbiniz küt küt atıyorsa maç bir türlü bitmez. Tek maçtan yatan insanlar için yazılan geyikler ve çizilen karikatürler tek maçtan yatmanın ne kadar acı veren bir olay olduğunu anlamamız için birer belge niteliğindedir.

1 ) Tek maçın acı tarafı

Tek maçtan yattığınızda ve çok yüksek bir miktarı kazanamadığınızda çok şiddetli bir sinir durumu ve acı durumu hissedersiniz. Bu durumu mizah ile ancak bu karikatür ile anlatabilirsiniz.

2 ) Tek maçtan yatmaya alışmak

Sürekli tek maçtan yatan şansızlar ve iddaa tahminleri yakalayamayanlar için hazırlanmış olan bu liste tek maçtan yatmayı alışkanlık haline getirenler ve bu durumu içselleştirenler için oldukça ideal bir tasvir olmuş.

3 ) Tek maçtan yatınca ebeveyn tepkisi

Tek maçtan yatmaya siz alışsanız da ebeveynleriniz için durum benzer değildir. Ebeveynler sizin sitemlerinize ve hayıflanmalarınıza sizin kadar içten tepki göstermez. Bu durumu anlatan karikatür ebeveynlerin duygularını daha güzel anlatmış.

4 ) Başarı ve hüzün bir arada

İddaa oynayıp çok sayıda maçı bildikten sonra tek maçtan yatmış olmanın verdiği üzüntü ile çok sayıda maçı bilmiş olmanın vermiş olduğu gurur kuponu arkadaşlarınıza sürekli göstermenize neden olur. Her arkadaşınıza itina ile katladığınız kuponu gösterirken adeta bu resimdeki gibi bir durum ortaya çıkar.

5 ) Tek maçın gerçeği göstermiş olması

Tek maçtan yatmış olmanın verdiği ızdırap normalde delirmenize neden olacak bir ızdırap  kadar etkili olsa da size gerçeği gösterir. Tek maçtan yatınca iddaa oynayanın değil de oynatanların sürekli kazandığı gerçeğini bir kez daha görmüş olursunuz.

6 ) İsyankar olmamak elde değil

İddaa kuponu tek maçtan yatanlar için isyankar olmamak elde değildir. Tek maçtan kaybedilen paranın miktarı yüksek olunca ruh haliniz resimdeki İbrahim Tatlıses gibi oluyor.Kadere isyan etmek de alternatif bir yöntem olabilir.

7 )  Nayır Nolamaz repliği

Tek maçtan yatınca durumu bir türlü kabullenemezsiniz. Bu durumun bir çok sebebi vardır. Ancak tek bir maçtan yatmış olmak hem de düşük oranlı bir maçtan yatmış olmak bir size Cüneyt arkın repliğini hatırlatır. Yüksek sesle nayırrrr nolamaz diye bağırabilirsiniz.

8 ) Öncesi – sonrası

İddaa oynadığınız kuponun maçları birer birer gelince üstteki resim gibi mutlu, tek maçtan yatınca alttaki resimdeki gibi kötü bir durumda oluyorsunuz. Önce mutluluk sonra hüsran.

9 ) Ağlamamak elde değil

Son maçınız üstse ve 10. Dakika da maç 1-1 ken mutluysanız tek maçtan yatınca bu hale gelebilirsiniz.

10 ) Peşin veren tek maçtan yatan

Tek maçtan yatınca peşin veren veresiye veren karikatüründeki gibi olabilirsiniz.

11 ) Hastanelik olmak

Tek maç eğer son maçınızsa ve maç son dakikaya kadar istediğiniz gibi gidip son dakika da takımınız gol yiyorsa hastanelik olabilirsiniz.

12 )  Tek maçtan yatan kuponun ardından

Tek maç son maçınızsa ve izlerken ilk dakikadan itibaren golleri yiyor ve takımınız kötü oynuyorsa maçı bu şekilde izleyebilirsiniz.

13 ) Son dakika gölü gelip kaybettiğinizde

14 ) Para avuçlarınızdan kanatlanmaya başladığında

Tek maça kaldınız ve son maçınız dah abaşlamadan sizin için kabus başlamışsa bu moda girebilirsiniz.

15 ) Sinirlerinize hakim olun

Son maçın kötü geçiyor olması ve tek maçtan yatıyor olmak duygu boşalmasına neden olabilir.

16 )  Çok güvendiğiniz bir maç yatınca

En fazla güvendiğiniz maçın heleki son maçın yatması durumunda yaşayacağınız rezillik ve üzüntü bir aradayse bu hale gelebilirsiniz.

17 )  Hayaller ve gerçekler

Kazanacağınız para ile yapacaklarınızı hayal ederken kuponun tek maçtan yatması sonrası bu hale gelebilirsiniz.

18 ) Gerçekle yüzleşme

Heyecanla son maçı bekleyip iddaa bayinde son maçın istediğiniz gibi bitmediğini öğrendiğinizde Ali Rıza Bey gibi felç geçirebilir veya bu halde içlenebilirsiniz.

19 ) İNsan içine çıkmak istemeyebilirsiniz.

Arkadaşlarınız averdiğiniz ve oynadığınız kupoan tek maçtan yatınca insan için eçıkmak yerine bu şekilde takılmayı tercih edebilirsiniz.

20 ) Kadere razı olmak

Tek maçtan yatıp şansızlığınıza razı olduğunuzda çaresizce kaderinize razı olup, her şeyden elinizi eteğinizi çekmek isteyebilir veya bu şekilde uzaklara bakmak isteyebilirsiniz.

admin