Şenol Güneş: ‘’Eğer Toparlanmazsak Her Şeyi Kaybedeceğiz’’

Ayağa kalkın, diyerek takımın durumunu özetleyen Şenol Güneş; Malmö yenilgisinin yasını tutmalarından vazgeçmeleri gerektiğini dile getirdi. Sözlerine;  “Eğer toparlanmazsak elimizde kalanı da kaybederiz. Lige dört elle sarılmalıyız. Hadi ayağa kalkın” şeklinde devam etti. UEFA Avrupa Ligi’ne veda etmek durumunda kalan ve taraftarlarına büyük bir şok yaşatan Beşiktaş’ta Teknik Direktör Şenol Güneş ve yönetim, takımı var güçleri ile toparlamaya çalışıyor. Malmö maçından hemen sonra Trabzonspor karşılaşmasına odaklanması gereken futbolcuları uyaran Güneş, sözlerine şu şekilde devam etti. Güneş: ‘’Kaybettiğimiz için hepimiz üzgünüz. Ancak bunun yasını tutmak bize bir şey kazandırmaz. Tam tersine elimizde kalanı da yitirmemize neden olur. Şu an tek seçeneğimiz var. Lig şampiyonluğu. Ona dört elle sarılmalıyız. ‘’ şeklinde ifadeler kullandı.

İşler Daha Kötüye Gitmeden Engel Olunmalı!

Şenol Güneş bir an evvel takımın toparlanması gerektiğini ifade ederek; sözlerine şu şekilde devam etti: ‘’Trabzonspor maçı bizim ligde ağırlığımızı hissettireceğimiz bir mücadele olacak. Kazandığımız takdirde camianın üzerindeki bu olumsuz havayı da dağıtabiliriz. Aksi halde işler hepimiz için daha da kötüye gider. Bu ağır bir yük ama siz de bu yükü kaldırabilecek karakterde ve güçlü oyuncularsınız. Haydi toparlanın ve ayağa kalkın. Birbirimize kenetlenirsek her şeyi başaracak potansiyelimiz var. Sadece fiziksel değil, zihinsel olarak da toparlanın.’’ Dedi. Beşiktaş’ın toparlanmaktan başka çaresinin olmadığını da ifade eden Güneş, var güçleriyle çalıştıklarını da ifade etti. Avrupa kaybının yasının tutmanın bir şey kazandırmayacağını ifade eden ve geleceğe umutla bakmayı öneren Güneş; takımına güvendiğinin de altını çizdi. Moral açısından takımın düşük olduğunu kabul eden Güneş, kısa sürede toparlanacaklarını ifade etti.

Medel: ‘’ Başka Çaremiz Yok, Kazanacağız! ’’

Şenol Güneş’in birçok maçta stoper oynattığı Medel, Şili basınına açıklamalarda bulundu. Medel; ‘’ Sözleşmemin bitimine 1 yıl kaldı, ne olacağını göreceğiz. Ben her zaman merkezde oynamayı daha çok seviyorum. Bunu hocam da biliyor. Ancak burada zaman zaman stoperde oynamak durumunda kaldım. Hafta sonu Trabzon maçını kazanmalıyız, başka çaremiz yok. ‘’ şeklinde ifadeler kullandı.

admin