Fatih Terim ve Galatasaray 5 Yıllık Yeni Sözleşmeyi İmzaladı!

Galatasaray taraftalarının uzun süredir beklediği sözleşme sonunda yenilendi. Sarı kırmızılı takımın deneyimli ve sevilen teknik adamı Fatih Terim, Galatasaray ile 5 yıllık yeni sözleşmeyi imzaladı. Taraftarları oldukça sevindiren bu sözleşme sonunda Fatih Terim 5 sene daha Galatasaray ile çalışmaya devam edecek! Eski milli futbolcu olan Fatih Terim, Galatasaray’lı taraftarları oldukça sevindirdi. Türkiye’de ” İmparator “,  İtalya’da  ” Grande ” lakaplı olan teknik adam; Süper Lig ekiplerinden biri olan Galatasaray ile özdeşleştirilmiştir.

Terim 5 Sene Daha Galatasaray’da!

Galatasaray taraftarları tarafından oldukça sevilen Fatih Terim’in Galatasaray ile olan anlaşması uzun zamandır bekleniyordur.  Alınan duyumlara göre Fatih Terim’in avukatı Rezan Epözdemir ile konuşup görüşen Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak her sözleşme maddesinde anlaşmaya vararak, 5 senelik sözleşmeyi imzaladı. Fatih Terim, 5 yıllık imza attı. Yapılan bu anlaşma gelecek hafta TFF’ye ( Türkiye Futbol Federasyonu) de iletilecek. Sözleşme haberini alan taraftarlar ise bu durum için memnuniyetlerini sosyal medya üzerinden dile getirdi.

Anlaşmada Yeni Hiçbir Talepte Bulunmadı!

Galatasaray’ın sevilen teknik adamı Fatih Terim’in, anlaşma kapsamında yeni hiçbir talebinin olmadığı konuşuluyor. Eski kontratla yola devam etmesi planlanan 1953 doğumlu olan Fatih Terim, senelik 3 Milyon Euro kazanacak. Fatih Terim’in sözleşmesinde tazminat maddesinin olmadığı da gözlerden kaçmadı. Galatasaray ile sürekli beraber anılan Terim’in sözleşmesine en çok sarı kırmızılı taraftarlar sevindi.

Galatasaray Anlaşma için Böyle Konuşmamıştı!

Galatasaray, 16 Ekim’de yaptıkları açıklamaya göre Terim ile yapacakları sözleşmede 2 + 3 yıl olarak ifadeler kullanmıştı. Galatasaray bu açıklamaları 16 Ekim 2018 tarihinde KAP’a yaptığı bildirimde ifade etmişti.  65 yaşındaki Fatih Terim ile 2+3 yıllık yeni sözleşme imzalandığının da altını çizen sarı kırmızılı yetkililer, deneyimli ve sevilen teknik hocanın boş mukaveleye imza attığının da altını çizmiş ve bunun fotoğraflarını medyaya iletmişti. Futbol hayatına Ceyhanspor ile başlayan teknik adam, Galatasaray formasıyla toplam 327 maç oynadı. Toplamda 68 defa Milli forma giyen Terim, kariyerine Galatasaray’da 5 sene daha devam edecek.

admin