Draw Poker Kuralları

 

Draw poker oynanış stili, kapalı poker türüne girebilmektedir ve Türk pokeri ile benzerlik göstermektedir. Oyunun genel mantığı el sıralamasında diğer oyunculardan daha yüksek bir sıralama yapabilmektedir.

Draw poker kurallarında her bir oyuncuya 5 adet olacak bir şekilde kapalı kart dağıtılır. Oyuncular kartlarını inceler, sıralamayı göz önüne alarak dilerlerse tek ya da ellerindeki tüm kartlarını değiştirebilmektedirler. Burada amaç el sıralamasını en güzel ve etkili bir şekilde Draw Poker el sıralamasına uyumlu hale getirmektedir.

  • Dağıtıcı (Dealer) sol yanındaki iki oyuncu başlangıç potunu oluşturur.
  • Bu başlangıç potuna uygun olarak diğer oyuncuların eli iyiyse potun üzerine arttırma yapabilir.
  • Oyunun kazanını belirlemede eldeki 5 kartın sıralaması önemlidir. Bu nedenle her bir konuşma sırasında değerlendirilen potlar, kazancı da arttıracaktır. Eğer iki ya da üç oyuncunun ellerindeki kart sıralaması aynı ise, masadaki pot değerleri aynı miktarda dağıtılır.

Draw poker kurallarında önemli olan bir etmen kart değişikliğidir. Kart değişikliğinde el sıralamasının etkisi vardır. Örneğin elde 2 aynı kart farklı renklerde bulunuyorda Pair olarak geçer. Bu kazanma ihtimalinizin olduğunu gösterir. Değiştireceğiniz kartlar Pair’i, Three of a King ya da Four of a King yapmanızı sağlayabilir.

admin