Karim Benzema’ya Milli Takım Kapısı Kapandı

Noel Le Graet, Fransa Futbol Federasyonu Başkanı; Real Madrid’de oynayan Karim Benzema için milli takım kapısının açılmamak üzere kapandığını bildirdi.  Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Le Graet ülke basınına konuştu. 2015’ten bu yana milli takıma seçilmeyen Benzema’nın form grafiğine değinerek, “Benzema’nın Fransa Milli Takımı’na seçilme şansı kalmadı. Uzun zamandır form durumu da zaten çok düşük.” Şeklinde konuşmasını sürdürdü.

Kararın Çıkmaması Normal Değil

Benzema ile Fenerbahçe’de forma giyen Mathieu Valbuena arasındaki davayı da unutmadı Başkan Le Graet. Graet sözlerine şu şekilde devam etti: “İkili arasındaki dava 3-4 yıldır devam ediyor. Kararın şimdiye kadar çoktan çıkması gerekirdi. Bu konu da Benzema’nın durumunu zorlaştırıyor.” Şeklinde ifadelerle konuşmasını sert uslupla sürdürdü.

Benzema hakkında dava devam ediyor. Bu dava; “Mathieu Valbuena’nın mal varlığını gasp etme girişimi.” kapsamında sürdürülüyor. Söz konusu dava kapsamında, özel hayatına ilişkin gizli olarak çekilmiş bir videonun Valbuena’ya gönderilerek şantaj yapıldığı ve kendisinden 150 bin avro istendiği şeklinde iddiaalar söz konusu.

Davanın Sonucu Merak Konusu

Söz konusu suçlamalarla ilgili Karim Benzema ve diğer sanıklar aleyhine 5 Kasım 2015’te açılan dava halen sonuçlanmadı. Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Didier Deschamps da bu sebepler dolayısı ile Benzema’ya milli takım kapısını açılmamak üzere kapattı. Deschamps, Cezayir asıllı Müslüman futbolcuyu kadroya dahil etmemesinden dolayı, ırkçılık yaptığı eleştirilerinin okuna kurban gitti.

admin